Krótki krajowy wyjazd we dwoje to doskonała okazja do odpoczynku, ukojenia nerwów oraz zacieśnienia relacji. Pary mogą również podziwiać piękno przyrody lub zwiedzać zabytkowe miasta i miasteczka, w które obfituje Polska.

Podróże po Polsce we dwoje

Polska to kraj zróżnicowany pod względem krajobrazu oraz warunków klimatycznych. W górach przez długi czas leży śnieg, podczas gdy inne części kraju pokryte są w tym czasie zieloną roślinnością. Nie można również zapominać o tym, że w przypadku tego rodzaju wycieczek nie występują trudności komunikacyjne związane z nieznajomością języków obcych lub odmiennością kulturową. Podróże po kraju są również stosunkowo tanie, a jednocześnie dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń.      

Gdzie warto się wybrać we dwoje?

Na turystycznej mapie Polski nie brakuje miejsc wartych odwiedzenia. Jednym z nich z pewnością jest kopalnia soli w Wieliczce. Corocznie przyciąga ona tłumy zwiedzających. Miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO już w 1978 roku. Co ciekawe, kopalnia czynna jest już od średniowiecza, a obiekt utrzymany jest w bardzo dobrym stanie. Będąc w kopali warto zwiedzić kaplicę św. Kingi oraz Michałowice. W niedalekiej odległości położony jest Kraków. zachwyca on Rynkiem Głównym z Sukiennicami i Bazyliką Mariacką. Będąc w Krakowie warto wysłuchać hejnału, zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu oraz przespacerować się brzegiem Wisły. Ważnym punktem na turystycznej mapie Krakowa jest również pełen uroku Kazimierz. Turyści z północy kraju mogą się również decydować na zwiedzanie Torunia, który dość często porównywany jest do Krakowa. Stare Miasto urzeka zwiedzających swoim urokiem zarówno w dzień, jak i wieczorem i w nocy. Okazały Ratusz Staromiejski i Krzywa Wieża to tylko niektóre z atrakcji, które można podziwiać. Symbolem miasta są pierniki, a ich historię można zgłębić w Muzeum Toruńskiego Piernika oraz w Żywym Muzeum Piernika. Będąc w mieście warto zwiedzić dom Mikołaja Kopernika oraz zatrzymać się w jednym z wielu urokliwych hoteli położonych na terenie Starówki.   

Jakie  są miejsca warte odwiedzenia?

Obowiązkowym punktem na mapie miłośników zabytków jest wałbrzyski Zamek Książ. Zamek jest potężny oraz malowniczo położony w rejonie Książańskiego Parku Krajobrazowego. W jego otoczeniu znajdują się liczne ścieżki spacerowe oraz punkty widokowe, z których rozciąga się niesamowity widok.  

Czy Mazury są dobrą propozycją na weekend dla dwojga?

Zdecydowanie tak. Dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój jest to doskonała propozycja, która daje możliwość relaksu oraz zdystansowania się od bieżących problemów. Co ciekawe, zachodnia część Mazur jest zdecydowanie mniej uczęszczana przez turystów, a jednocześnie pełna jest ona niezwykłych miejsc. W tym przypadku warto zwiedzić Kanał Elbląski oraz obejrzeć unikatowy system pochylni. Rejony Mazur warto przemierzać na dwóch kółkach, ponieważ na tych terenach znajdują się liczne ścieżki rowerowe. Poza tym, rejon ten słynie z doskonałej kuchni oraz daje możliwość zaznajomienia się ze sportami wodnymi, w tym niezwykle atrakcyjnym żeglarstwem. Wybierając się w te rejony warto rozważyć nocleg w Iławie lub Ostródzie.

Author

Artykuł napisany przez redaktorów portalu dla kobiet Azula.pl. Jesteśmy ekspertami z dziedziny biznesu, porad dla kobiet, marketingu itp. Dokładamy starań, aby nasze artykuły były jak najlepszej jakości i dawały Wam kobietą dużo inspiracji, wiedzy i pomysłów.

Napisz komentarz