Polska obfituje w tajemnicze miejsca, a po to żeby zobaczyć piramidę wcale nie trzeba lecieć do dalekiego. Wiele z tych egzotycznych miejsc zachwyca swoim niezwykłym wyglądem, a ich zwiedzanie nie pociąga za sobą dużych nakładów finansowych. Co ważne, miejsca te nie są przeludnione, co sprzyja pełnemu relaksowi. 

Czym cechują się podróże po kraju?

Polska to kraj, na terenie którego można zwiedzać piramidy, podziwiać dziką przyrodę, spacerować po piaskach pustyni, a nawet podziwiać rzymskie akwedukty. Poza tym, egzotyka przejawia się nie tylko w różnorodnym krajobrazie, ale również w zróżnicowanej kuchni, odmiennych obyczajach czy nieco innym języku typowym dla danego regionu kraju.  

pustynia w polsce

Czy w Polsce są pustynie?

Czy na terenie kraju można poczuć się jak na prawdziwej pustyni?

Zdecydowanie tak. Słowiński Park Narodowy to niezwykłe miejsce. W rejonie rozciągającym się pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Łebskim położony jest pas ruchomych wydm, które mogą osiągać wysokość kilkudziesięciu metrów. Wydmy przemieszczają się wraz z ruchem wiatru i stale zmieniają swój wygląd. Teren parku zachwyca niezwykłymi widokami, które na długo pozostają w pamięci. Turyści żądni tego typu wrażeń powinni zatrzymywać się w Łebie, która obfituje w liczne i zróżnicowane cenowo miejsca noclegowe.     

Czy w Polsce można podziwiać piramidy?

Oczywiście, że tak. Co ciekawe, są one starsze niż piramidy egipskie. Piramida w Rapie znajduje się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Turyści pragnący podziwiać uroki piramidy powinni decydować się na podróże w te rejony kraju i zatrzymywać się w Giżycku, Gołdapie lub Węgorzewie. Piramidy zlokalizowane są również w Rożnowie, Zagórzanach i Łazińskach, a także na terenie Kujaw, w tym w okolicy Izbicy Kujawskiej, Sarnowa i Gaju. 

Gdzie na terenie kraju można podziwiać wulkany?

Góry oraz Pogórze Kaczawskie słynie z Krainy Wygasłych Wulkanów. Co ciekawe, niektóre z nich liczą sobie nawet 500 milionów lat, a jednym z najbardziej rozpoznawalny wulkanem jest mierząca ponad 500 metrów Ostrzyca Proboszczowicka. Turyści pragnący podziwiać ten niecodzienny widok powinny zatrzymywać się w pobliskiej Jeleniej Górze. 

Czy na terenie kraju można poczuć się jak w prawdziwej puszczy?

Amatorzy dzikiej natury powinni udawać się w rejon Puszczy Białowieskiej. W tym jedynym w swoim rodzaju lesie pierwotnym zachowane są ekosystemy, które cechują się brakiem ingerencji ze strony człowieka. Tereny te zamieszkują zwierzęta, w tym żubry, łosie, rysie i wilki, a obszary pokryte są licznymi gatunkami roślin. 

Na jakie inne wyjątkowe miejsca w Polsce warto zwrócić uwagę?

Decydując się na zwiedzanie kraju warto odwiedzić między innymi Skalne Miasta, które położone są między innymi na Pogórzu Ciężkowickim czy w okolicy Szczelińca. Poza tym, warto odwiedzić nieco mroczny Krzywy Las w Nowym Czarnowie, który zachwyca niezwykłym krajobrazem. Las jest mglisty i wydaje się nieco tajemniczy. Na jego terenie wznoszą się zdeformowane sosny, które swoim kształtem przypominają łuki. Co ciekawe, kształt drzew nie jest dziełem magii, a jest wynikiem działalności człowieka, który pozyskiwał drewno w celu produkcji łodzi czy instrumentów muzycznych.

Author

Artykuł napisany przez redaktorów portalu dla kobiet Azula.pl. Jesteśmy ekspertami z dziedziny biznesu, porad dla kobiet, marketingu itp. Dokładamy starań, aby nasze artykuły były jak najlepszej jakości i dawały Wam kobietą dużo inspiracji, wiedzy i pomysłów.

Napisz komentarz