Wydatne, pełne usta u kobiet są niezwykle atrakcyjne i ponętne. Jednak, by takie mieć, wcale nie trzeba decydować się na zabiegi medycyny estetycznej, które często dają nienaturalny efekt, w dodatku niejednokrotnie daleki od oczekiwanego. Istnieje wiele trików makijażowych, które pozwalają uzyskać efekt pełniejszych, piękniejszych warg – tanio, szybko i tylko na krótki czas. Pomogą w tym kosmetyki Vipera, które warto wybierać choćby ze względu na ich niewysokie ceny. 

Jasne kolory szminki 

Jak wiadomo, jasne kolory optycznie dodają objętości, zaś ciemne wyszczuplają i pomniejszają. Jeśli więc chce się optycznie powiększyć wargi, najprostszym, co można zrobić, jest pomalowanie ich jasną pomadką, a najlepiej – perłową, która będzie delikatnie błyszczeć i odbijać światło. Dzięki temu efekt powiększenia będzie jeszcze wyraźniejszy, choć oczywiście bardzo subtelny. Można go uzyskać między innymi dzięki szmince CREAM COLOR #29, ale oczywiście trzeba dobrze dobrać odcień do swojej karnacji – bogata paleta kolorów dostępna w ofercie marki Vipera pozwala dokonać optymalnego wyboru z łatwością. 

Błyszczyk 

Optyczne powiększenie zapewnia też połysk, gdyż lśniące wykończenie odbija światło. Z tego powodu zaleca się, by kobiety chcące powiększyć swoje usta sięgały po błyszczące kosmetyki do ust. Są to więc przede wszystkim błyszczyki, które przy okazji, dając efekt mokrych ust, prezentują się niezwykle zmysłowo. W ofercie Vipera można znaleźć szeroki wybór błyszczyków, między innymi MARVEL i VARSOVIA, które nie tylko błyszczą same w sobie, ale też zawierają lśniące drobinki, co potęguje efekt. Występują one w wielu odcieniach, można zatem dobierać je i na dzień, i – w żywszych kolorach – na wieczór oraz wielkie wyjścia. Jeśli przy tym połączy się jasny kolor z połyskiem, efekt powiększenia będzie jeszcze wyraźniejszy. 

Najskuteczniejszy trik na powiększenie ust – konturówka 

Jeśli powyższe sposoby dają zbyt subtelny efekt, warto sięgnąć po metodę, która daje efekt murowany. Polega ona na obrysowaniu konturu ust konturówką, ale nie dokładnie po linii warg, a nieco za nie wyjeżdżając. Pozwoli to uzyskać dodatkowe milimetry, a więc efekt nie będzie już subtelny – można go śmiało porównać z tym, co uzyskuje się w gabinetach medycyny estetycznej, decydując się na mniejszą ilość na przykład kwasu hialuronowego. Warto przy tym wcześniej, przed wykonaniem obrysu, posmarować usta podkładem, dzięki czemu uda się zamaskować to, gdzie przebiega ich kontur i efekt będzie jeszcze bardziej naturalny. Gdy zaś dojdzie się do wprawy, można będzie obrysować usta ze znacznym „zapasem”, więc możliwe jest stworzenie tą metodą naprawdę imponujących, zachwycających ust. 

By jednak rezultat był naturalny, trzeba dobrze dobrać konturówkę, dopasowując ją do koloru używanej szminki lub błyszczyka. W ofercie Vipera znaleźć można bardzo bogaty wybór konturówek, w przeróżnych odcieniach, więc nikt nie będzie miał z tym problemu. Taki makijaż ust będzie też trwalszy, gdyż konturówka zapobiega spływaniu szminki czy błyszczyka poza kontur ust i rozmazywaniu się makijażu.

Author

Artykuł napisany przez redaktorów portalu dla kobiet Azula.pl. Jesteśmy ekspertami z dziedziny biznesu, porad dla kobiet, marketingu itp. Dokładamy starań, aby nasze artykuły były jak najlepszej jakości i dawały Wam kobietą dużo inspiracji, wiedzy i pomysłów.

Napisz komentarz