Porady na, dla dobrego związku

 1. Rozmawiajcie ze sobą
  Komunikacja jest niezbędna w zdrowych związkach. Poświęćcie sobie czas. Naprawdę bądźcie przy tym. Szczerze słuchaj. Nie przerywaj ani nie planuj, co powiesz za chwilę. Staraj się w pełni zrozumieć perspektywę rozmówcy.
  Zadawaj pytania. Pokaż, że jesteś zainteresowany. Pytaj o ich doświadczenia, uczucia, opinie i zainteresowania. Dziel się informacjami. Badania pokazują, że dzielenie się informacjami pomaga w nawiązaniu relacji. Pozwól ludziom dowiedzieć się, kim jesteś, ale nie przytłaczaj ich zbyt wieloma osobistymi informacjami zbyt szybko.
 2. Bądź elastyczny
  To naturalne, że zmiany budzą niepokój. Zdrowe relacje pozwalają na zmiany i rozwój.
 3. Rozmawiajcie, a kiedy trzeba ścierajcie się
  Pamiętaj, że miłość zwycięża wszystko – nawet jeśli oznacza to, że od czasu do czasu musisz wbić swojemu partnerowi nóż w plecy.

Zobacz jak sprawdzić czy facet jest w Tobie zakochany?

Kolejne porady dla dobrego związku

 1. Dotykajcie się
  Czy zdarza Ci się mieć wrażenie, że Twoje życie miłosne jest nieco wybrakowane? Cóż, nie jesteś sam. Badania pokazują, że dotyk jest istotną częścią zdrowego związku. Jeśli więc chcesz dodać trochę więcej iskry do swojego życia miłosnego, dlaczego nie spróbować częściej się dotykać? Zastanówcie się: kiedy ostatni raz naprawdę przytuliliście lub pocałowaliście swojego partnera? Albo po prostu dotykałeś go w sposób, który nie miał charakteru seksualnego? Jeśli minęło już trochę czasu, nic dziwnego, że Twoje życie miłosne może wydawać się nieco oschłe.
  Ale chodzi o to, że dotyk jest niezwykle ważny zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i emocjonalnego. Badania wykazały, że dotyk może pomóc zredukować stres.
 2. Dbajcie o wspólne
 3. Zachowaj równowagę w swoim życiu.
  Inni ludzie pomagają nam uczynić nasze życie satysfakcjonującym, ale nie mogą zaspokoić wszystkich potrzeb. Znajdź to, co cię interesuje i zaangażuj się w to. W zdrowych związkach jest miejsce na zajęcia poza domem.
dobry związek
 1. To jest proces
  Może się wydawać, że wszyscy w kampusie są pewni siebie i zgrani, ale większość ludzi ma obawy związane z dopasowaniem się i dogadywaniem z innymi. Potrzeba czasu, by poznać ludzi i się z nimi zżyć. Zdrowych relacji można się nauczyć, ćwiczyć je i stale poprawiać.
 2. Randkujcie
 3. Seks bez rutyny
 4. Dbajcie o siebie czyli drobiazgi
 5. Dbajcie o oddzielne

Zobacz następne porady aby Twój związek był dobry

 1. Koncentracja na dobrym
 2. Zachowaj realistyczne oczekiwania
  Nikt nie może być tym, kim chcielibyśmy, by był. Zdrowe relacje oznaczają akceptowanie ludzi takimi, jakimi są, i niepodejmowanie prób zmieniania ich.
 3. Dbaj też o siebie
  Zdrowe związki są wzajemne i uwzględniają potrzeby obu osób.
 4. Twórzcie wspólną przyszłość
 5. Podobaj się i rozwijaj
 6. Bądź niezawodny
  Jeśli masz z kimś plany, trzymaj się ich. Jeśli bierzesz na siebie jakąś odpowiedzialność, wypełnij ją. Zdrowe związki są godne zaufania.
dobry związek porady
 1. Walcz uczciwie
  W większości związków dochodzi do pewnych konfliktów. Oznacza to tylko tyle, że nie zgadzacie się w jakiejś sprawie; nie musi to oznaczać, że się nie lubicie. Przed rozmową ochłoń. Rozmowa będzie bardziej owocna, jeśli odbędzie się, gdy emocje trochę ostygną, aby nie powiedzieć czegoś, czego później będziesz żałować. Używaj słów „ja”. Mów, jak się czujesz i czego chcesz, bez przypisywania winy lub motywów. Np.: „Kiedy do mnie nie dzwonisz, zaczynam mieć wrażenie, że ci na mnie nie zależy” vs. „Nigdy nie dzwonisz, kiedy cię nie ma. Chyba tylko mnie zależy na tym związku”. Używaj jasnego i konkretnego języka. Staraj się rzeczowo opisywać zachowanie, które cię denerwuje, unikając krytyki i osądzania. Atakuj problem, a nie osobę.

Ostatnie porady dla dobrego związku

 1. Skup się na bieżącym problemie
  Rozmowa może utknąć w martwym punkcie, jeśli będziesz mówić o wszystkim, co cię trapi. Unikaj używania języka „zawsze” i „nigdy” i poruszaj jedną kwestię na raz. Bierz odpowiedzialność za błędy. Przeproś, jeśli zrobiłeś coś złego – to bardzo pomaga w naprawieniu sytuacji. Uznaj, że niektórych problemów nie da się łatwo rozwiązać. Nie wszystkie różnice czy trudności da się rozwiązać. Jesteście różnymi ludźmi, a wasze wartości, przekonania, nawyki i osobowość nie zawsze są ze sobą zgodne. Komunikacja w znacznym stopniu pomaga wam zrozumieć siebie nawzajem i zająć się problemami, ale niektóre sprawy są głęboko zakorzenione i mogą nie ulec znaczącej zmianie. Ważne jest, by samemu określić, co można zaakceptować lub kiedy związek nie jest już dla nas zdrowy.
 2. Bądź afirmujący
  Według Johna Gottmana, badacza związków, szczęśliwe pary mają stosunek 5 pozytywnych interakcji lub uczuć na każde 1 negatywną interakcję lub uczucie. Wyrażaj ciepło i sympatię!
 3. Bądź sobą!
  O wiele łatwiej i przyjemniej jest być autentycznym niż udawać coś lub kogoś innego. Zdrowe związki tworzą prawdziwi ludzie.

Zakończenie porad dobrego związku

Mamy nadzieję, że ten artykuł doradził Tobie odnośnie Twojego związku. Te porady można stosować przemiennie. Życzymy dużo sukcesów i szczęścia w Twoim związku.