Makijaż wieczorowy różni się od makijażu dziennego przede wszystkim kolorystyką i ilością nakładanych produktów. Powszechnym, klasycznym elementem makijażu wieczorowego jest kocie oko oraz smokey eyes – czyli makijaż przydymionych powiek. Najczęściej wykonywany w ciemnych kolorach brązu, czerni, wiśni lub bordo. W tej wersji makijażu można mocniej zaznaczyć kości policzkowe, żuchwę oraz czoło i nos. Bronzer należy nałożyć pod kości policzkowe, róż na kości policzkowe, rozświetlacz na szczyty kości policzkowych, skronie, nos, łuk brwiowy i brodę. Wybierając makijaż wieczorowy, musisz zdecydować czy chcesz skupić uwagę na swoich oczach czy ustach. Jeśli więc postawisz na mocny makijaż smokey eyes, to Twoje usta powinny zostać naturalne. Jeśli masz ochotę na czerwoną szminkę postaw na francuską kreskę i kępki rzęs. Wieczorowy look wymaga dramatyzmu. Nie bój się nałożyć mocniejszego koloru na powieki, czy więcej rozświetlacza. Na wieczornym wyjściu masz lśnić.
Jak krok po kroku uzyskać efektowny ale prosty makijaż, który przyciągnie wzrok gdziekolwiek się udasz?

Makijaż wieczorowy krok po kroku


Krok 1: Oczyszczenie
Odpowiednie przygotowanie skóry ma ogromny wpływ na to, jak makijaż będzie się utrzymywał na Twojej twarzy. Zacznij od oczyszczenia i nawilżenia twarzy. Użyj maseczki w płacie. Nawilży ona Twoją skórę nie obciążając przy tym jak tłusty krem. Makijaż to wystarczające obciążenie dla skóry, więc nie chcesz dodawać jej jeszcze więcej.
Krok 2: Baza
Nałóż bazę pod podkład. Ułatwi ona rozprowadzanie kolejnych produktów i przedłuży trwałość makijażu, nadając Ci promienny wygląd.
Krok 3: Podkład
Kolejnym etapem makijażu wieczorowego jest wyrównanie cery. Dobrze dobrany podkład do rodzaju skóry jest bardzo ważny. Chcesz przecież wyglądać jak najlepiej. Dlatego jeśli masz skórę suchą, dobierz podkład do skóry suchej, jeśli masz tłustą, do tłustej. Podkład nakładaj zawsze czystą gąbeczką bądź pędzlem. Ważny jest również odpowiedni odcień podkładu. Najlepiej zaopatrzyć się w dwa, jasny na zimę i ciemniejszy na lato. Możesz też mieszać jasny z ciemnym, by stworzyć idealny odcień pod swoją skórę.
Krok 3: Korektor
Za pomocą korektora rozjaśnij punkty twarzy, takie jak grzbiet nosa, szczyt kości policzkowych i środek czoła, a także zakryj blizny potrądzikowe i przebarwienia. Upewnij się, żeby dobrze go rozetrzeć gąbką do makijażu.
Krok 4: Puder
Przypudruj całą twarz delikatnym rozświetlającym pudrem, by nadał Twojej twarzy blasku.
Krok 5: Kontur
Dodaj trochę wyrazu swojemu wieczorowemu makijażowi, konturując kości policzkowe i linię szczęki, czoło i nos. Zwróć uwagę na dobre zblendowanie, by bronzer nie wyglądał sztucznie i nieatrakcyjnie.
Krok 6: Róż
Nadaj swojej skórze naturalnie wyglądającą różowość za pomocą różowego lub brzoskwiniowego rumieńca. Nałóż go na szczyty policzkowe, aby Twoja skóra wyglądała świeżo i młodo.
Krok 7: Blask
Użyj rozświetlacza do makijażu wizytowego by być glam. Zacznij od nałożenia go na kości policzkowe ruchem do góry, a następnie nałóż go na grzbiet i czubek nosa oraz pod łuk brwiowy. To doda Twojej skórze olśniewającego blasku.
Krok 8: Brwi
Brwi na wieczornym wyjściu powinny być bardziej zdefiniowane. Przeczesz je a następnie użyj skośnej kredki lub cieni aby je wypełnić i nadać symetryczny kształt. By upewnić się, że brwi zostaną na swoim miejscu użyj żelu, który ujarzmi niesforne włoski i utrwali cały makijaż brwi.
Krok 9: Oczy
W zależności czy wybrałaś podkreślenie oczu czy ust rutyna będzie nieco inna. Makijaż oczu zacznij od jaśniejszych cieni nakładanych na całą powiekę. Dopiero później nałóż ciemniejsze cienie wzdłuż linii rzęs, tworząc kreskę. Pamiętaj, cienie muszą się cieniować, dlatego zwróć uwagę na dobre blendowanie. Jeśli natomiast zdecydowałaś się na kreskę, nie musisz nakładać cieni. Namaluj kreskę eyelineram lub kredką i gotowe. Makijaż oczu wykończ dwoma warstwami tuszu do rzęs dla długotrwałego i mocniejszego efektu.
Krok 10: Usta
Ostatnim krokiem wieczorowego makijażu jest nadanie ustom koloru. Zacznij od nałożenia balsamu do ust, aby były miękkie i nawilżone przez cały wieczór. Jeśli masz mocny makijaż oczu, usta powinny mieć neutralny kolor. Użyj delikatnej konturówki by podkreślić kształt i nadać ustom wyrazisty kontur. Nałóż dopasowaną do konturówki pomadkę. Możesz wybrać matową, lub z połyskiem. Wszystko zależy od Twojego makijażu oka.
Krok 11: Utrwalenie
Makijaż wieczorowy należy utrwalić specjalnym preparatem w sprayu, który utrzyma kolory i świeży look przez całą noc.

Jeśli nie masz dużo czasu na wykonanie makijażu wieczorowego, możesz zmienić swój dzienny na wieczorowy. Podczas wykonywania porannego makijażu pamiętaj o nałożeniu dobrej bazy i podkładu. Przed odświeżeniem makijażu należy zmatowić skórę chusteczkami pochłaniającymi sebum. Pomijając ten krok z wieczorowego makijażu po 20 minutach niewiele zostanie. Wieczorowy look to głównie mocne oko lub usta. W zależności od tego w czym czujesz się lepiej, dostosuj makijaż pod swój charakter i osobowość.
Makijaż wieczorowy ma w sobie coś wyjątkowego. To okazja, aby nieco odważniej spojrzeć na swój wygląd. Nie ma tu ograniczeń. Wystarczy kilka prostych kroków, byś była gotowa na wieczór w wielkim stylu. W wieczorowym looku chodzi przede wszystkim o to, aby się wyróżnić i przyciągnąć uwagę. A w tym wszystkim masz czuć się sobą, bo gdy jesteś sobą jesteś najpiękniejsza.

Author

Artykuł napisany przez redaktorów portalu dla kobiet Azula.pl. Jesteśmy ekspertami z dziedziny biznesu, porad dla kobiet, marketingu itp. Dokładamy starań, aby nasze artykuły były jak najlepszej jakości i dawały Wam kobietą dużo inspiracji, wiedzy i pomysłów.

Napisz komentarz