Dobre życie to takie, w którym niczego nie zakładasz, robisz więcej, mniej potrzebujesz, często się uśmiechasz, masz wielkie marzenia, dużo się śmiejesz i zdajesz sobie sprawę, jak bardzo jesteś błogosławiony. Za każdą minutę, w której jesteś zły, tracisz sześćdziesiąt sekund szczęścia. W życiu nie chodzi o to, by czekać, aż burza przejdzie, ale by nauczyć się tańczyć w deszczu. Podatność na zranienie nie jest słabością.
Pozytywne myślenie wpływa na jakość życia
Potrzeba siły i odwagi, by poprosić o pomoc. Życie jest tym, czym je tworzymy i jak je tworzymy – czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie. Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje własne doświadczenia. Prawda jest taka, że jeśli nie odpuścisz, jeśli nie wybaczysz sobie, jeśli nie wybaczysz sytuacji, jeśli nie zdasz sobie sprawy, że ta sytuacja się skończyła, nie możesz iść naprzód. Życie jest zbyt krótkie, by tracić czas na nienawiść do innych ludzi. Znajdź powód, by śmiać się każdego dnia. Śmiech jest ponadczasowy, wyobraźnia nie ma wieku, a marzenia są wieczne. Pozytywne myślenie pozwoli ci zrobić wszystko lepiej niż myślenie negatywne. Każdy dzień może nie być dobry… ale w każdym dniu jest coś dobrego. Nie możesz być pozytywny przez cały czas, ale możesz być pozytywny przez większość czasu. Śmiej się, gdy coś się nie udaje.
Siła pozytywnego myślenia
Siła pozytywnego myślenia jest często niedoceniana. Jednak badania wykazały, że sposób, w jaki myślimy, może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne. Kiedy skupiamy się na pozytywnych myślach, jesteśmy bardziej skłonni dbać o siebie i dokonywać zdrowych wyborów. Jesteśmy też w stanie lepiej radzić sobie ze stresem i niepowodzeniami. Pozytywne myślenie nie oznacza, że ignorujemy to, co negatywne, ani że udajemy, że wszystko jest zawsze idealne. Chodzi raczej o to, by nauczyć się skupiać na tym, co dobre w każdej sytuacji. Ćwicząc nasze umysły, by myślały bardziej pozytywnie, możemy poprawić nasze ogólne samopoczucie i zbudować odporność na wszystko, co rzuci nam życie.
Pozytywne myślenie w praktyce
Większość ludzi zna pojęcie pozytywnego myślenia, ale ilu z nas rzeczywiście praktykuje je na co dzień? Łatwo jest pozwolić, by negatywne myśli i emocje wzięły górę, ale przy odrobinie wysiłku można wytrenować swój mózg, by myślał bardziej pozytywnie. Jednym z najprostszych sposobów, by to zrobić, jest zidentyfikowanie trzech rzeczy, za które jesteś wdzięczny każdego dnia. Może to być cokolwiek – od świecącego słońca po dobre zdrowie. Inną skuteczną strategią jest przeformułowanie swoich negatywnych myśli na bardziej pozytywne. Na przykład zamiast karcić się za popełniony błąd, spróbuj pomyśleć o tym, że jest to okazja do nauki. Przy odrobinie praktyki można wytrenować swój mózg, by myślał bardziej pozytywnie, co może prowadzić do poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego.