Kobiety zawsze były wspaniałymi przedsiębiorcami. Zawsze stanowiły trzon społeczeństwa, czy to prowadząc dom, czy firmę. kobiety zawsze były kreatywne i zaradne. Ale w ostatnich latach pojawiła się nowa fala kobiet przedsiębiorców. Kobiety te wnoszą do gry swoje unikalne umiejętności i pomysły.

Obecnie kobiety mają więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej, by założyć własną firmę. Istnieje też wiele zasobów, które mogą im pomóc w osiągnięciu sukcesu. Czy to poprzez programy rządowe, czy inicjatywy prywatne, istnieje wiele sposobów, by kobiety mogły uzyskać wsparcie, którego potrzebują, by założyć i rozwijać swoje firmy.

Kobiety są architektami społeczeństwa

Harriet Beecher Stowe

Kobiety w biznesie

Jedną z najważniejszych rzeczy dla kobiet-przedsiębiorców jest nawiązywanie kontaktów i łączenie się z innymi, podobnie myślącymi kobietami. Istnieje wiele grup networkingowych i organizacji przeznaczonych specjalnie dla kobiet w biznesie. Grupy te zapewniają wsparcie, mentoring i porady od innych kobiet, które odniosły sukces w biznesie. Mogą one być nieocenionym źródłem informacji dla kobiet, które chcą rozpocząć lub rozwinąć swoją działalność. Kobiety często tworzą startupy i zajmują się np. ecommercem (przykład takiego sklepu to: youmeshop.pl)

kobieta biznes

Kolejną ważną rzeczą dla kobiet przedsiębiorców jest upewnienie się, że są one widoczne. Można to robić na wiele sposobów, np. pisząc artykuły lub wpisy na blogach, przemawiając podczas wydarzeń lub po prostu będąc aktywną w mediach społecznościowych. Im bardziej jesteś widoczna, tym więcej osób Cię widzi


Kobiecy świat biznesu

Jest wiele powodów, dla których kobiety decydują się na założenie własnej firmy. Po pierwsze, kobiety nie zadowalają się już rolą drugoplanową czy wspierającą. Chcą być odpowiedzialne i mieć wpływ na to, co się dzieje. Po drugie, postęp technologiczny ostatnich kilku dekad wyrównał szanse, ułatwiając kobietom zakładanie i prowadzenie własnych firm. Po trzecie, wzrasta zapotrzebowanie na produkty i usługi skierowane do kobiet. I wreszcie, kobiety dostrzegają, że mają umiejętności i talenty, by być przedsiębiorcami odnoszącymi sukcesy.

Author

Artykuł napisany przez redaktorów portalu dla kobiet Azula.pl. Jesteśmy ekspertami z dziedziny biznesu, porad dla kobiet, marketingu itp. Dokładamy starań, aby nasze artykuły były jak najlepszej jakości i dawały Wam kobietą dużo inspiracji, wiedzy i pomysłów.

Napisz komentarz